Pabian-Med

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pabianicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Poradnia Ginekologiczno–Położnicza

Email Drukuj PDF

Ginekologia jest dziedziną medycyny schorzeniami układu rodnego kobiety. Regularne wizyty i dbanie o profilaktykę zdrowia kobiecego w tej dziedzinie, pozwala uniknąć wielu powikłań.
Położnictwo zajmuje się prowadzeniem kobiety w ciąży, weryfikacją zdrowia płodu, dbaniem o to, by ciążą przebiegała prawidłowo, zapewniając zdrowie zarówno matce, jak i dziecku.
Nasza poradnia ginekologiczna zapewnia konsultację ginekologów-położników, którzy w sytuacjach tego wymagających korzystają z pomocy urologów, endokrynologów, andrologów i innych specjalistów.
Każda kobieta powinna w celach profilaktycznych skonsultować się z lekarzem ginekologiem przynajmniej dwa razy w roku. Raz w roku powinno być wykonane badanie cytologiczne.

W ramach poradni ginekologicznej zapewniamy naszym pacjentom dostęp do badań:

1. pełnego zakresu badań biochemicznych,
2. badań hormonalnych, łącznie z testami dynamicznymi,
3. bakteriologicznych,
4. cytologicznych,
5. badań ultrasonograficznych przez powłoki brzuszne i sondą endowaginalną, obejmujących zarówno diagnostykę narządów rozrodczych jak i weryfikujących ciążę,
6. badania ultrasonograficznego sutków,

Ze względu na intymność badania ginekologicznego, odbywa się w niekrępujących warunkach. Pacjentki poradni ginekologicznej mają do swojej dyspozycji pomieszczenie sanitarne, w którym mogą przygotować się do badania.

Realizujemy kontrakt w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ramach tej umowy realizujemy Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Program profilaktyczny skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego. W programie mogą także uczestniczyć kobiety z podanej grupy wiekowej z niedawno wykonanym, nieprawidłowym wynikiem cytologii – o uczestnictwie w programie decyduje lekarz ginekolog.
Zakwalifikowanie do programu profilaktycznego powinno być poprzedzone przesiewowym badaniem cytologicznym.
W przypadku prawidłowego wyniku badania cytologicznego, lekarz zaleca ponowne wykonanie badania po upływie 3 lat lub – w uzasadnionych przypadkach – po 12 miesiącach.
W przypadku nieprawidłowego wyniku lekarz ginekolog podejmuje decyzję dotyczącą dalszego postępowania – objęcia leczeniem lub skierowania do placówek program profilaktyczny, w celu dalszej diagnostyki i weryfikacji wstępnego rozpoznania.
W ramach programu profilaktycznego raka szyjki macicy realizowane są badania kolposkopowe i histopatologiczne, a po postawieniu rozpoznania pacjentka zostaje skierowana na leczenie bądź otrzymuje informację na temat terminu wykonania kolejnego badania cytologicznego.
Kobiety, u których rozpoznano raka szyjki macicy (lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego) są kierowane (poza programem) na dalszą diagnostykę lub leczenie do poradni specjalistycznych posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Lekarze poradni ginekologiczno - położniczej

Nazwisko i imię lekarza

Adres

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

od

do

od

do

od

do

od

do

od

do

Dobrowolski Zbigniew

Kilińskiego 10/12

13.00

19.00

08.00

14.00

-

-

-

-

-

-

Owczarek Dariusz

Kilińskiego 10/12

-

-

-

-

16.00

20.00

-

-

-

-

Skowrońska - Miśkiewicz Krystyna

Kilińskiego 10/12

-

-

16.00

18.00

8.00

13.00

-

-

-

-

Topol Mirosław

Kilińskiego 10/12

9.00

16.35

-

-

-

-

12.00

19.35

-

-

Zajączewska Jolanta

Kilińskiego 10/12

-

-

-

-

-

-

09.00

13.00

-

-

Zmieniony: Środa, 31 Października 2012 12:55